Park maszynowy

HP INDIGO 6900 i GRAFOTRONIC

Maszyna HP tworzy z maszyną Grafotronic jedną linię do druku cyfrowego z roli na rolę. Na HP możemy wydrukować etykiety na różnych podłożach: papierze i foliach samoprzylepnych, foliach termokurczliwych, czy laminatach kilkuwarstwowych. Po wydruku następuje finishing etykiet na maszynie Grafotronic, która posiada:

– dwie sekcje druku flexo,
– wieżę do cold-stampingu / laminacji,
– cylinder magnetyczny z semirotacją do sztancowania,
– sekcję do tłoczenia,
– sekcję do złocenia na gorąco.

NILPETER FA4*

Jest naszą najnowszą maszyną fleksograficzną, jej instalacja odbyła się w roku 2015. Maksymalna szerokość zadruku to 420 mm, posiada 9 sekcji drukujących, jedną wieżę do cold-stampingu / laminacji i sekcję do tłoczenia. Na dwóch ostatnich zespołach drukujących znajdują się też kasety suszące, dzięki którym możemy nałożyć farby specjalne, jak np. lakier soft touch, z którego muszą odparować związki wodne przed utwardzeniem UV.

Wykorzystujemy tą maszynę do druku etykiet zaawansowanych technologicznie, w dużych wolumenach.

MPS 410

Została zainstalowana w roku 2012, jest naszą drugą zakupioną od producenta MPS maszyną do druku fleksograficznego wąsko-wstęgowego. Posiada 9 sekcji drukujących farbami UV, dwie wieże do cold-stampingu i lamianacji oraz sekcję do tłoczenia. Maszyna posiada dodatkową sekcję do rozklejania i odwracania wstęgi, co pozwala na wykonanie etykiet typu peel-off 3-stronnych. Maksymalna szerokośc zadruku tej maszyny to 425 mm.

Wykorzystujemy tą maszynę do druku etykiet zaawansowanych technologicznie, w dużych wolumenach.

MPS 330

Jedna z dwóch maszyn zakupionych od producenta MPS, zainstalowana w roku 2006. Maszyna fleksograficzna wąsko-wstęgowa, drukująca farbami UV, 8 kolorowa. Posiada dwie sekcje do sitrodruku oraz jedną wieżę do cold-stampingu lub laminacji. Maksymalny zadruk wynosi 325 mm, co pozwala nam na produkowanie na niej etykiet prostych oraz zdobionych oraz etykiet sleeve w średnich i większych wolumenach.

NILPETER 2500

Prężnie rozwijająca się technologia druku fleksograficznego i coraz większe zapotrzebowanie rynku na etykiety drukowane w tej technice spowodowały, że w roku 2003 nasza drukarnia zakupiła kolejną maszynę – Nilpetera 2500. Posiada ona 8 stacji do druku farbami UV, sekcję do cold-stampingu oraz tłoczenia. Ma możliwość odwrócenia wstęgi i druku od strony kleju. Wykorzystujemy ją do druku etykiet prostych oraz zdobionych złoceniem na zimno, lub tłoczeniem, o małych i średnich wolumenach, ponieważ jej maksymalny zadruk wynosi tylko 240 mm.

NILPETER 2400

Jest to pierwsza zakupiona przez naszą drukarnię maszyna do druku fleksograficznego wąsko-wstęgowego. Posiada7 zespołów drukujących farbami wodnymi, z których trzy możemy przystosować do druku farbami UV oraz moduł do wykonania hot-stampingu. Jej maksymalny zadruk to 225 mm. Jest to nasza najmniej zaawansowana technologicznie maszyna, dlatego wykorzystujemy ją do druku prostych, nie zdobionych etykiet. Produkcja skupia się głównie na etykietach opisowych oraz kilkukolorowych, których grafika nie jest wymagająca.

PRZEWIJARKI

Dysponujemy 5-cioma przewijarkami od producentów: LESKO, LEOMAT, RIETSTACK, JURMET.

Wszystkie wyposażone są w precyzyjne liczniki, lampy stroboskopowe, a dwie z nich w system inspekcji, który pozwala na wychwycenie nawet bardzo drobnych wad na etykietach. Dzięki tym udogodnieniom dostarczamy etykiety wolne od wad powstałych w trakcie procesu druku. Maksymalna szerokość wstęgi, którą możemy rozciąć, to 500 mm.

PRYMUS

Maszyna przystosowana do nadruku alfabetu Braille’a oraz do wklejania mniejszych etykiet w większe, np. etykiety z INCI.

MASZYNY OFFSETOWE

KBA – HEIDELBERG –  KRAJARKA POLAR – KRAJARKA SEYPA – SZTANCÓWKA BLUMER – ZŁOCIARKA

Maszyna do druku offsetowego wodnego KBA jest maszyną 5-cio kolorową drukującą w pół-formacie. Heidelberg również drukuje w pół-formacie, ale posiada tylko dwie sekcje drukujące. Techniką offsetową drukujemy głównie kartoniki, kalendarze i etykiety przeznaczone do aplikacji ze stosu w różnych wolumenach. Jest to dobre rozwiązanie dla etykiet z branży spożywczej, ponieważ farby wodne są bezpieczne w kontakcie z żywnością.

Wszystkie druki offsetowe możemy uszlachetnić złoceniem oraz tłoczeniem na gorąco.

dodatkowo +

Nasz park maszynowy wyposażony jest w linię do klejenia i cięcia etykiet typu shrink sleeve oraz:

LINIA
SLEEVE

DWIE
SKLEJARKI
DCM 

KRAJARKA
DCM

WYSOKI STAN MAGAZYNOWY

Magazyn Drukarni Franczak składa się z dwóch hal o łącznej powierzchni 500 metrów kwadratowych. Tam właśnie gromadzimy surowce, pozwalające na szybką realizację wszystkich zamówień.

OBSZERNA BAZA WYKROJNIKÓW

Wieloletnie doświadczenie w produkcji różnorodnych etykiet przyczyniło się nie tylko do zwiększenia naszej wiedzy i umiejętności, ale także do zbudowania obszernej bazy wykrojników, liczącej obecnie ponad 5 000 szablonów. Dzięki temu nasi Klienci nie muszą wydawać dodatkowych pieniędzy, ani tracić czasu na produkcję nowych wykrojników do swoich zamówień.