Druk cyfrowy

Nowością Drukarni Franczak Sp. z o.o. jest maszyna do druku cyfrowego HP Indigo WS 6900 Digital Press do produkcji małych i średnich nakładów w formacie do 320 x 980 mm. Urządzenie wykorzystywane jest do obsługi podłoży o grubości od 12 do 450 mikronów.  

Druk może być wykonany na następujących materiałach: papier półbłysk i metalizowany, folia biała, folia transparentna, PCV i PET. Maszyna zapewnia wysoką wydajność druku większości etykiet i opakowań. Drukuje do 16 warstw farby w jednym przebiegu. Przy standardowym druku czterokolorowym szybkość wynosi 30 m/min., 40 m/min. w trybie EPM oraz do 60 m/min. w trybie jedno-kolorowym i dwu-kolorowym. Nasza maszyna jest urządzeniem siedmio- kolorowym, co pozwala drukować nawet do 1124 kolorów PANTONE. Wbudowany spektrofotometr umożliwia zaoszczędzenie czasu przeznaczanego na kalibracje kolorów i stosowanie profili kolorystycznych.

Maszyna pozwala uzyskać wysokiej jakości wydruk rastrowy i wierne odzwierciedlenie kolorów poprzez wykorzystanie technologii farb Electrolnk. Dzięki wysokiej rozdzielczości i idealnemu pasowaniu rozwiązanie HP Indigo zapewnia dużą powtarzalność produkcji oraz przyciągające wzrok etykiety i opakowania zgodne z założeniami projektantów. 

Grafotronic DCL2

Grafotronic DCL2 to zaawansowana linia do uszlachetniania druku cyfrowego.

Posiada dwie stacje drukujące z możliwością lakierowania, złocenia, laminowania, tłoczenia, sztancowania semirotacyjnego i konfekcjonowania. Dzięki systemowi semiturret maszyna pracuje bez zatrzymywania w trybie ciągłym. Każdy moduł został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności i ograniczeniu przestojów. Grafotronic DCL2 jest w pełni napędzany serwomechanizmem i zbudowany z najnowocześniejszych technologicznie komponentów.

Każde z tych dwóch opisanych powyżej urządzeń może funkcjonować niezależnie. Jednak pracując razem dają niesamowicie szeroki wachlarz możliwości produkcyjnych ze względu na połączenie wysoce zaawansowanych technologicznie rozwiązań do produkcji bardzo wyszukanych etykiet i opakowań. 

#etykieta samoprzylepna, #naklejka, #nalepka, #samoprzylepa, #wlepka, #sticker, #naklejka na wódkę ślubną, #druk cyfrowy, #drukarnia cyfrowa, #etykieta samoprzylepna