Dobór klejów na podłoża trudno klejące

Obecnie na rynku, w ofercie producentów papieru, znaleźć można szeroką i zróżnicowaną gamę klejów, stworzonych z myślą o różnych podłożach, jak i warunkach etykietowania. Najczęściej wybieranymi są kleje kauczukowe i akrylowe.

Mimo iż szczególnie popularne, nie sprawdzają się one jednak w przypadku każdego podłoża. Zdarza się bowiem, iż mamy do czynienia z podłożem trudno klejącym, które wymaga użycia specjalnego, dedykowanego kleju.

Do takich powierzchni zalicza się między innymi powierzchnie silikonowane oraz gumowe, takie jak przewody, kable i opony, ale również pokryte śliską warstwą, silikonowane czy zabrudzone olejem bądź parafiną. Trudność w doborze kleju mogą sprawiać nie tylko cechy samej powierzchni, ale też tak zwane warunki etykietowania. Przykładem tego są powierzchnie zakurzone, wilgotne lub mrożone.  

W drukarni Franczak nie tylko drukujemy wysokiej klasy etykiety, ale również pomagamy i doradzamy w doborze najlepszego kleju, który w połączeniu z rodzajem powierzchni i warunkami etykietowania, przyniesie jak najlepsze, w pełni satysfakcjonujące efekty.