Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/virtualki/16233/wp-content/plugins/motopress-content-editor/includes/ce/Shortcode.php on line 927
O NAS – Drukarnia Franczak

O NAS

franczak-budynek_lq

Witamy w Drukarni „ Franczak” Sp. z o.o.

Początki naszej firmy sięgają 1987r. Zaczynaliśmy jako punkt usług kserograficznych w lokalu o powierzchni 25m² w Bydgoszczy.

Przez ponad 25 lat swojej działalności wzbogaciliśmy swoja wiedzę poligraficzną. Poczyniliśmy również inwestycje w nowe maszyny drukujące oraz osprzęt pomocniczy dla poligrafii. Firma nasza przekształciła się z zakładu świadczącego usługi w zakresie  prostego jednokolorowego druku offsetowego w nowoczesną drukarnię posiadającą rozwinięty druk offsetowy oraz wzbogacona o druk w technologii fleksograficznej.

Szybki rozwój naszej firmy spowodował, że jesteśmy w chwili obecnej jedną z firm doskonale rozpoznawalnych nie tylko w regionie, ale i na ogólopolskim rynku, przede wszystkim w  zakresie produkcji etykiet dla różnorodnego rodzaju przemysłu.

Rosnące zapotrzebowanie na nasze usługi i idące za tym inwestycje w infrastrukturę  doprowadziły, że obecnie powierzchnia naszego zakładu to ok. 2600m² przede wszystkim nowoczesnych hal produkcyjnych a także biur.

Nasz dział handlowy w połączeniu z doświadczoną kadrą kierowniczą i produkcyjną zapewnia naszym klientom szeroką – kompleksową gamę usług w zakresie druku, jak i pre-presu (przygotowalnia materiałów do druku). W logicznym ciągu produkcyjnym, od pomysłu do dostawy gotowych produktów, zapewniamy naszym klientom profesjonalną obsługę, pomoc i wysoką jakość wyrobu finalnego. Dział handlowy naszej firmy z działem pre-press i produkcji służy naszym klientom fachową radą na wszystkich etapach produkcji, dbając o wysoka jakość i szybką terminową realizację zleceń.

W skład parku maszynowego, obejmującego dwie techniki druku fleksograficznego i druku offsetowego wchodzą następujące maszyny:

Do działu druku fleksograficznego zaliczyć należy pięć nowoczesnych maszyn fleksograficznych: MPS 330, MPS EF 410, Nilpeter Fa4*, Nilpeter Fa2500, Nilpeter Fa2400. Drukują one do 9 kolorów z wieloma technikami uszlachetnień, jak i zdobień w jednym ciągu produkcyjnym. Wykonujemy na nich: laminowanie, złocenie na zimno, złocenie na gorąco, tłoczenie. Produkujemy również etykiety z zastosowaniem sitodruku w linii z użyciem systemów Stork. Dodatkowo ciąg produkcyjny uzupełniają maszyny przewijające, sztancujące i konfekcjonujące wydrukowane wyroby. Jako jedni z nielicznych w kraju posiadamy cyfrową maszynę drukującą w ciągu znaki Alfabetu Braille’a z użyciem głowic cyfrowych szwajcarskiej firmy Geiger. Mamy również maszynę holenderskiej firmy Rietstack działającą w trybie odwróconym z  roli na arkusz i pozwalająca produkować etykiety IML w stos .

W dziale druku offsetowego posiadamy dwa urządzenia: pięciocio kolorowa maszyna offsetowa KBA 75E z kolumną lakierującą lakierem dyspersyjnym z wykorzystaniem cylindrów aniloksowych oraz dwukolorowa maszyna offsetowa Heidelberg.

Pomocniczo posiadamy krajarki Seypa, maszynę sztancującą Blumer i wiele innych urządzeń pozwalających szybko i sprawnie wykonać zlecenia dl szerokiej liczby klientów.

Kolejnym ważnym działem naszej firmy jest własna przygotowalnia.

Drukarnia nasza dysponuje rozbudowanym działem graficznym i  pre-press, grafikami komputerowymi o wieloletnim stażu i dużych umiejętnościach. Posiadamy  również własną pracownię przygotowalni cyfrowych form drukowych, tak do druku fleksograficznego (polimerów HD Flexo) jak i offsetowego. Są to urządzenia firm Screen, Esko, Glutz&Jensen, Macintosch, proof – GMG.

Posiadamy od wielu lat certyfikat ISO 9001:2009 (System Zarządzania Jakością), który nasza firma wdrożyła i utrzymuje do chwili obecnej od 2001r.

Głównym celem, który przyświeca w codziennej pracy naszej załodze jest przykładanie szczególnej uwagi oraz świadome i rzetelne podchodzenie do każdego z naszych klientów. Naszym celem jest zadowolenie klientów z dostarczanych przez nas usług.